Bu yazıyı yazalı ve paylaşalı tam 9 ay olmuş. Dilek ve Dua niteliğinde sözlerimiz ve duygularımızda bir değişiklik olmadığından, yazımızı aynıyla kopyala yapıştır yapıyoruz…

Buyurunuz;

“Acil önlem planımızı açıklıyoruz…

Bu hafta sonu yapılacak olan üniversite sınavlarına girecek GENÇ’lerimizden minimum 2, maksimum 4 sene içerisinde annesine, babasına, vatanına, milletine, insanlığa, tabiata hizmet edecek, dinine, diyanetine sahip çıkacak ve sımsıkı tuttuğumuz bayrağı teslim alacak bir nesil bekliyoruz.

Çiftçi, fabrika işçisi, temizlik görevlisi, muallim, mimar, mühendis, doktor, hâkim, savcı, avukat, ilahiyatçı, yazar vb. alanlarda görev yapabilir veya bu alanlardan mezun olabilirsiniz.

Sonuç ne olursa olsun, biz büyüklerin sizlerden beklentisinin;

Kendisine Hak ve Hakikat Çizgisini yol edinmiş bir birey” olduğunu UNUTMAYIN !!!

Annelerimiz, babalarımız ve bizler dahi, doktor, mühendis, avukat olmak isteyebiliriz, normaldir. Ama normal olmayan herkesin doktor, mühendis, avukat olamayacağıdır. Ve buna rağmen bizler bıkmadan, usanmadan, yılmadan ve merakla, inatla, heyecanla “Okuyacağız, Okuyacağız, Okuyacağız”.

Çünkü bizler “OKU ve YAZ” Medeniyetinin temsilcileriyiz.

Değeri tartışılmaz GENÇ’ler, kendinizde olması gereken motivasyon kelimeleriniz “ŞUUR, BİLİNÇ, DAVA” olsun.

Çünkü bu yaşlarda böyle bir duruşlara sahip değilseniz, alacağınız diploma bizi biz yapan değerlerden ve kimlikten uzaklaştıracağı gibi ileride başkalarının güttüğü koyunlar haline getirecektir.

Cennete Bilet, GENÇ kardeşlerimiz, belki sınav öncesi sizleri yoruyoruz, zorluyoruz bu ifadelerle, ama mevcut süreçte başka yol ve çare yok. Fitnelerin etrafımızı sardığı bu zamanlarda ACİL olarak yetişmelisiniz ki, bizler tüm imanımızla, gücümüzle ve MUS’ABÎ bir duruşla sarıldığımız bayrağı sizlere sapasağlam bir şekilde teslim edelim…

Uzun lafın kısası, bu hafta gireceğiniz sınavlarda Sizler için Dua’mız; Hakkınızda Hayr olanın, aklınıza ve gönlünüze yerleşmesi ve sizlere nasib olmasıdır. Mevlamız zihninizi berraklaştırsın. Amin…”

Yazan, Ahmed Gazi…